Navigation
Phone
Kurumsal
İletişim
09:00 - 18:00

0212 558 88 08

Stor perdeler kullanışlı ve pratik olduklarından çokça tercih edilen perde modelleri arasındadır. Evden ofise birçok alanda değişik şekillerde değerlendirilirler. Işık geçiren modelleri olduğu gibi, ışık geçirmeyen blackout stor perde modelleri de mevcuttur. Ya da mekanizmasına göre kumandalı veya kumandasız tipleri… Özellik ve fonksiyonlarına göre stor perde kullanım alanlarını derledik.

Özelliklerine Göre Stor Perde Kullanımı

Ofis Dekorasyonu

Stor perdeler, sık dokulu kumaşları ile iyi bir görüntü izolasyonu sağlarlar. Özellikle içerisinin görünmesi tercih edilmeyen ofis ve çalışma alanlarının mahremiyetini korumada en çok tercih edilen perde modellerindendir.

Ofislerde genellikle açık tonlarda tercih edilen stor perdeler ile tam kapalı pozisyonda kusursuz bir izolasyon sağlarlar.

Sunumlar

Şüphesizdir ki sunumlar, çalışma hayatımızda önemli yer kaplamaktadır. Eğitimler, toplantılar, tanıtımlar vb. sunum gerektiren alanlarda projeksiyon cihazlarının yansıtıldığı kusursuz bir alan ihtiyacı oluşmaktadır. İşte tam bu noktada taşınabilir ve taşınamaz şekillerde kullanılabilen ışık geçirmezliği yüksek, homojen stor perdeler karşımıza çıkmaktadır. Bu amaçla özel olarak ihtiyacı karşılayacak şekilde üretilen stor perdelere, Projeksiyon Perdesi denmektedir.

Fotoğrafçılık

Stüdyo ortamında çekilen profesyonel ürün ve/veya manken fotoğraflarının ne kadar estetik ve kaliteli göründüğü herkes tarafından kabul görmüş bir olgudur. Bir fotoğraf çekiminde, çekimi yapılacak model kadar, ışığın açısı, yansıması ve en önemli unsurlardan biri olarak da arka planı bütünü oluşturmaktadır. Fotoğrafçılıkta sonsuz bant arka plan görüntüsünü vermekte de stor perdelerden faydalanılmaktadır.

İki ayak arasındaki veya tercihe göre duvara sabitlenmiş bir mekanizmaya, uygulanan arka plan stor perdeler; kusursuz, homojen ve dekoratif olmaları nedeniyle fotoğrafçılıkta çokça tercih edilmektedir.

Hobi Odaları

Hepimizin kendimizi iyi hissettiği, dinlendiğimiz, zaman zaman mahremiyet aradığımız özel alanlarımız vardır. Kimimiz loş bir ışıkta kitap okumayı severken, kimimiz konsol oyunlar oynar, kimimiz de birkaç saatini keyifli şekilde geçireceği bir film veya dizi izlemek ister. Kişilik, imkan ve eğilimlere göre bu örnekler sonsuz şekilde çeşitlendirilebilir…

Özellikle Blackout Stor Perdeler; yüksek ışık geçirmezliği ve karanlık bir ortam oluşturma özelliklerinden faydalanarak oluşturulan karanlık ortamlarda, gündüz saatlerinde bile keyifli bir sinema deneyimi yaşamayı tercih eden tüketiciler tarafından çokça tercih edilmektedirler.

İlgili Konular
Yorumlar: 0

Henüz yorum bulunmamaktadır

Yorum Yapın

E-mail adresiniz gizli kalacaktır. Lütfen işaretlenmiş gerekli alanları doldurunuz*