Navigation
Phone
Kurumsal
İletişim
09:00 - 18:00

0212 558 88 08

Hiç şüphesizdir ki; evlerimizde uzun süredir hiç olmadığı kadar fazla vakit geçirmekteyiz. İçinde bulunduğumuz pandemi ve buna bağlı olarak gelişen eğilimlerimiz bunun sebeplerinin başında gelmektedir. Hal böyle olunca da yaşadığımız alanları değiştirmek, güzelleştirmek için hem daha fazla zamanımız hem de daha fazla enerjimiz olmakta ve dekorasyon kavramı da bu sebeple daha ilgi çekici bir hale gelmektedir.

Dekorasyon genel anlamda; ilgili alanı güzelleştiren bir düzenleme olmakla beraber; bizler bu yazımızda ev ve ofis dekorasyonunun olmazsa olmaz tamamlayıcıları olan perde ve perde sistemlerine değineceğiz...

Günümüzde klasik tül ve kumaş perdelerin yanı sıra birçok alternatifi bulunan yeni nesil perde sistemleri, daha fazla tercih edilir hale gelmiştir. Örneğin modern ve minimal dekorasyon tercihlerini stor perdeler ve zebra perdeler ile tamamlamak son derece moda olmuştur. Açık tonlarda seçilmiş mobilyalar ve koyu renk duvarların tamamlayıcıları yine açık tonda stor veya zebra perdeler olabildiği gibi onlarca değişik kombinasyondan bahsetmek mümkündür.

Peki bu stor ve zebra gibi stor perde türevlerini bu kadar çekici hale getiren nedir? İnsanlar neden stor perde ve türevlerini kullanıyorlar?

STOR PERDELERİN ÖZELLİKLERİ

Stor Perdeler Pratiktir

Stor perdeler kullanım açısından son derece kolaydır. Mekanizma açısından motorlu ve motorsuz olmak üzere iki tipleri mevcuttur. Motorsuz stor perdelerde, perde mekanizması kullanıcı tercihine göre sağda veya solda bulunan bir zincirin yukarı aşağı hareketiyle sağlanır. Motorlu stor perdeler ise uzaktan kumandası ile açılıp kapanabilmektedir.

Stor Perdelerin Temizliği Kolaydır

Stor perdeler, klasik perdeler gibi yıkanmazlar. Nemli, temiz bir bezle silmek suretiyle kolayca temizlenebilirler.

Stor Perdeler Dekoratiftir

Çok çeşitli şekillerde üretilebilmektedirler. Değişik dokulu stor perde ve zebra perde gibi stor perde türevi kumaşları olduğu gibi, özellikle baskılı stor perde modelleri içerisinde renk ve desen açısından çok fazla seçenek bulunmaktadır.

Kullanım Ömürleri Uzundur

Stor perdeler sürekli yıkanmadığından ötürü düzenli bir deformasyona maruz kalmazlar ve yıllarca kullanılabilirler.

İstenilen Ölçülerde Üretilirler

Ev veya ofiste kullanılacak camların genişliği veya tavan yüksekliği farketmeksizin en uygun ölçüde stor perde siparişi verilebilir, en uygun ve en şık boyutlarda üretilirler. Bu da dekoratif açıdan kusursuz bir düzen oluşturur.

Stor perde ve türevleri, işte bu özellik ve avantajlarından ötürü gittikçe artan popülaritesini korumakla kalmayıp, daha da yaygınlaşacaktır. Sizler de stor perde siparişi vermek isterseniz web sitemizdeki STOR PERDE modelleri sayfamızı ziyaret edebilir, Türkiye ‘nin her yerine ücretsiz kargo imkanıyla sipariş verebilirsiniz.

Yorumlar: 0

Henüz yorum bulunmamaktadır

Yorum Yapın

E-mail adresiniz gizli kalacaktır. Lütfen işaretlenmiş gerekli alanları doldurunuz*